İnşaat Malzemeleri

Yapı sektöründe inşaat malzemeleri ile ilgili her şey burada.

İnşaat

Uzman kadro ve son teknoloji ile kaliteli hizmet sunar.

İthalat - İhracat

Uluslararası standartlarda ithalat ve ihracat çözümlerimiz...

İç Mimarlık

Modern nitelikte mimari tasarımları hayata geçiriyoruz.

Hoşgeldiniz!

DAHA FAZLA
Mans Group Şirketi Mayıs  2016 tarihinde Sayın İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Mansuroğlu tarafından Antakya  merkezli olarak kurulmuştur.
 
Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Bölümü’nü bitirmiş, Çukurova Üniversitesi’nde Master yapmıştır .Mustafa Kemal Üniversitesi  Mimari Restorasyon alanında eğitim almış, ihtisasını İş Güvenliği alanında desteklemiştir. Kuruluş sürecinde şirket misyon ve vizyonları hazırlanırken global olarak hizmet etmek ve gelişen inşaat teknolojileri ile birlikte daha uygun maliyetli hizmetler sunmak hedeflenmiştir. 
      İhracat ve İthalat  sektöründeki engin tecrübesiyle ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Yurtdışından gelen talepler doğrultusunda en iyi şekilde piyasa araştırması yaparak, uygun fiyat ve kaliteli çeşitli ürün ihracatıyla da hizmet vermeye devam etmektedir .Özellikle Devlet ve Kamu ihalelerinde çalışmalar yapmış ve yapmakta olan şirketimiz, Kentsel dönüşüm yasası olarak bilinen 6306 sayılı Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamında çalışmalarına yön veren firmamız kuruluşundan günümüze ve günümüzden geleceğe insan odaklı olarak sektörde ihtisas ve sorumluluğu dahilinde hizmet vermektedir.
      İnşaat sektöründe orta ve büyük ölçekli projelerin geliştirilmesi, ülkemize yeni inşaat teknolojilerinin getirilmesi ve teknolojideki son yenilikleri takip ederek inşaat sektörümüzün çağdaş düzeye ulaşmasına katkı sunmak amacıyla Antakya’da kurulmuş olan Mans Group , kuruluşundan beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle istikrarlı bir büyüme göstererek İnşaat ,İhracat Ve ithalat  dünyasında yer edinmiştir.
     Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden firma yönetimi, güçlü idari ve mali birikimi ile sektörde öncü firmalardan biri olmayı sürdürmektedir. Büyük mühendislik projelerini hayata geçirmeye devam eden firmamız kurulduğundan itibaren; öncü ve örnek nitelikte, kaliteli, yenilikçi birçok projeye imzasını atmıştır.
 
Kalite politikamız ;
Müşteri odaklı süreç yaklaşımımızın ve sürekli iyileştirme prensibimizin gereği olarak; müşterilerimizin değişen, gelişen ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede sağlamak ve en iyi iş sonuçlarını elde edilebilmek için, tüm iş süreçlerinin çalışanların katılımı ile sürekli iyileştirilmesi, hızlı, etkin ve ekonomik çözümler üreterek, sürekli gelişmeyi ve ilerlemeyi sağlayabilen, etik değerlere saygılı, eğitimden asla taviz vermeyen, dünya üzerinde rekabet gücü yüksek olan bir firma kültürü oluşturmaktır.
 
MEHMET MANSUROĞLU
İnşaat Yüksek  Mühendisi

Mehmet MANSUROĞLU


İnşaat

SAĞLIK YAPILARI
İhtiyaç duyulan modern ve teknolojik hastane bina sistemlerinin alt yapı ve yapı işlerini üstleniyoruz.
SPOR KOMPLEKSLERİ
Birden çok alan ve etkinlikten oluşan modern, gereksinimlere uygun spor alanlarının yapı işlerini üstleniyoruz.
TOPLU KONUT PROJELERİ
Ülkemizde konut yapım hamlelerinin en önemli hareket noktası olan toplu konut projelerinde hizmet veriyoruz.
ÖZEL PROJELER
Türkiye’nin her bölgesinde istekler ve ihtiyaçlara yönelik projeler ile size özel projeler hazırlıyoruz.
ALT YAPI İŞLERİ
Çağın gereksinimlerine uygun modern ve teknolojik eğitim bina sistemlerinin alt yapı ve yapı işlerini üstleniyoruz.
İDARİ BİNALAR
İhtiyaçlara yönelik günümüz teknolojilerine uygun alt yapıya ve sistemler sahip projeleri üstleniyor ve üretiyoruz.

 

İnşaat Malzemeleri

Yapı malzemeleri olmadan bir inşaatın tamamlanması mümkün değildir. İnşaat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, planlı ve disiplinli bir şekilde inşaat malzemeleri seçimidir. İnşaat malzemelerinin türü genellikle, oluşturulacak yapının proje mimarı tarafından belirlenir. Malzemelerin kalitesi, türü, adedi ve ebatları gibi özellikler önceden bilinmeli ve bu bilgilere göre yapı oluşumu başlatılmalıdır. Buna ek olarak malzeme seçimi sırasında kullanılacak inşaat malzemelerinin güvenli olduğu ve zarar verici materyaller içermediğinden emin olunması gerekir. Zarar verici malzemeler, içinde zararlı madde barındıran, iş güvenliği riski oluşturan ve tehlikeli atık içeren malzemeler olarak bilinir. Yapı malzemelerinin bu tür sakıncalı materyaller içerip içermediği, Malzeme Güvenliği Bilgi Formu ile kontrol edilebilir.
İnşaat işleri için farklı çeşitlerde yapı inşaat malzemeleri kullanılmaktadır. Kaba yapı malzemesi olarak da bilinen taş, kaya, kil, kum ve çakıl gibi malzemeler doğal olarak oluşup, binaların yapımında sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Doğal yollarla oluşan malzemelerin yanı sıra insan eliyle üretilmiş birçok malzeme de bulunmaktadır. İki şekilde de yapı oluşumunun vazgeçilmezi haline gelen bu materyaller inşaat malzemeleri listesi içerisinde kategorilendirilir.

Prefabrik Evler ve Prefabrik Yapılar

Prefabrik evler; yapı itibari ile duvarlar beton karışımı yonga levhalardan oluşmaktadır. Birleşim elemanları galvanizli çeliktendir. Çatı kısmı trapez sac, metal kiremit, shingle, sandviç panel olak yapılmaktadır. Prefabrik evler Türkiye'nin her bölgesine yapılabilir ve yaz aylarında serin kış aylarında ise gayet sıcak ve kullanışlıdır. Kısa sürede kurulur ve depreme karşı oldukça dayanıklıdır. Prefabrik evler güvenli mi? Evet güvenli ve sağlamdır. Birleşim elemanları çelikten oluştuğu için son derece dayanıklıdır. İç ve dış boyası aksatmadan yapıldığı takdirde prefabrik yapıların ömürleri beton yapılarla aynıdır. Web sitemizde olan projelerin dışında kendinize özel bir proje yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun prefabrik ve çelik yapılar üretmekteyiz. Firmamız prefabrik villa, çelik ev imalatı yapmaktadır.

Anahtar teslim prefabrik evler de dahil olan işler sırası ile;
 
* Zemin betonu (su basman betonu) yapılması (Zemin düz olması şartı ile, harfiyat dahil değil)
* Prefabrik binanın kurulması, elektrik su tesisatının çekilmesi, kapı, pencere, tavan çatı, iç pis ve temiz su tesisatın yapılması, iç ve dış boyasının yapılması
* Mutfak dolabı ve banyo vitrifiyenin montajının yapılması
* Islak zeminlerin parke ve fayans ile kaplanması, mutfak dolabının alın kısmının fayans ile kaplanması
* Nakliye ve personel konaklaması
Türkiye' nin her bölgesine hizmet vermekteyiz. Prefabrik evlerin maliyetleri projeye gidilecek bölgeye göre değişmektedir.
 
Ön üretimli hafif prefabrik yapılar önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Sistemin çelik konstrüksiyon olması ile prefabrik yapıların en büyük avantajı, depreme dayanıklı ve hafif olmasıdır.
 
Prefabrik yapıların kısa sürede imal edilmesi ve hızlı montaj sağlaması, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir özellikte oması, bu yapılara olan tercih sebebini artırmaktadır.
 
Prefabrik binalar istenilen ölçüde ve dizaynda üretilmektedir. Yapılar tek katlı olabildiği gibi iki veya üç katlı da üretilebilmektedir. Ürün sevkiyatları kamyon, tır, gemi, yük konteyneri, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir. Fibercement levhalı panel sistem yapıların yüklemesi ve indirilmesi için vinç gerekmez. Fibercement bulonlu Tip bina ve Sac panel sistem binalarda vinç gerekmektedir. Yurtdışı üretimlerde malzemeler uluslararası taşıma ve paketleme kurallarına uygun olarak ambalajlanmaktadır.
 
Prefabrik binalar elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam dahil teslim edilebildiği gibi, elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam hariç şekilde teslimat da yapılabilir. Kullandığımız malzemelerin tamamı TSE belgeli ve çoğu ISO 9001 belgelidir. Kullandığımız hammaddeler TSE ve DIN normlarındadır.
 
Prefabrik yapılarda ve konteynerlerde dış cephe, iç cephe, tavan ve arakat döşemesinde kaplama malzemesi olarak kullandığımız fibercement levha/HEKIMBOARD marka çimento, silikat ve selüloz elyafdan oluşmuş olup, yüksek basınçta ve ısıda fırınlanarak üretilmektedir. Bu yöntemle levhanın ısı farklılıklarından ve iklim şartlarından deforme olması önlenmektedir.
 

Restorasyon

Tarihi yapı uzmanı Mimar ekibimiz, tarihi koruma mimarisi ve malzemelerin korunması konularında uzmanlaşmıştır. İşbirlikçi araştırma yaklaşımımız, geçmişin katmanlarını soymamıza, müşterilerimizin ortak kültürel mirasımızı anlamalarına, korumalarına ve yorumlamalarına yardımcı olmaktadır. Tarihsel araştırmaların ve en uygun teknolojilerin verimli kullanılmasının, müşterilerimiz için önemli inşaat tasarrufları sağlayan doğru belgeler ve müdahaleler olduğuna inanıyoruz.
 

İç ve Dış Tasarım

Her projeye özgünlüğü belirten temiz ve çekici bir fikirle başlıyoruz.Mans Group tasarım, mimari, iç mekan, restorasyon, aydınlatma tasarımı ve danışmanlık alanlarında hizmet veren multi fonksiyonlu bir firmadır. Şirket, gün geçtikçe modern tasarımın gerçek trendlerini geliştirir. Mans Group iş yaklaşımı, mimari, tasarım ve teknik konularda müşterileri ile işbirliği yaparak  esnek bakış açısına odaklanıyor.​ 
Mans Group, çağdaş bir tasarım firmasıdır. Mimari ve karmaşık iç mekan projelerinde uzmanız. Boyut, kapsam veya tipoloji ile sınırlı değiliz, sadece yaratıcı zorluklardan ilham alıyoruz ve analitik bir yaklaşım izliyoruz ve sanatsal kavramları basit ve pratik çözümlere aktarıyoruz.

İthalat ve ihracat Hizmeti

Şirketçe benimsediği değerler doğrultusunda bünyesindeki bir çok farklı çalışma koluna hizmet etmektedir. Gelişen ve değişen dünya ticaretine ayak uyduran ve hizmetleriyle uluslararası iş alanlarında en iyi şekilde söz sahibi olma anlayışıyla sizlere hizmet vermektedir. Bünyesinde barındırdığı kaynaklar ve değerli çalışma arkadaşlarıyla iş ahlakı içerisinde ilerleyen şirketimiz, her türlü ürün ve hizmet odaklı ihtiyaçlara cevap vermek için başarılı adımlarla ilerlemektedir. 
 
Her Zaman Her Yerde Üstünlük
Ticaret, küreselleşen dünya şartlarında her zaman tüm ihtiyaçlara karşılık verebilmek, yeni çözümler üreterek ihtiyaçlara alternatif pratikler sunabilmekten geçmektedir. Hizmetin sürekliliğini sağlamak üzere gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek, sermayenin hakkı olan faydayı hissedarlara sağlamak, tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla iyi niyet ve anlayışlı davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uyarak her zaman ve her yerde üstün farkını ortaya koymaktır.
 
 

Projelerimiz

Son Haberler

Kaliteli Ahşap Oyun Evi

Ahşap oyun evi, ağaç oyun evi olarak da bilinen farklı modellerde üretimi yapılan küçük evlerdir. Bu tip evler, çocukların hayal güçlerinin kısa süre içerisinde gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar evlerde güvenli bir biçimde oyun alanı yaratabilmektedir.

Kaliteli Ahşap Oyun Evi

Ahşap oyun evi, ağaç oyun evi olarak da bilinen farklı modellerde üretimi yapılan küçük evlerdir. Bu tip evler, çocukların hayal güçlerinin kısa süre içerisinde gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar evlerde güvenli bir biçimde oyun alanı yaratabilmektedir.

Prefabrik Ev Satın Almak İçin 10 Neden

Son yıllarda büyük talep gören prefabrik evler, betonarme evlerden uzaklaşmak isteyenler için iyi bir alternatif olmayı başarıyor. Her türlü konforu içinde barındıran ve kullanıcının isteklerine göre üretilen bu fabrikasyon yapılar, farklı yerleşim alanlarına kolayca uyarlanabiliyor. Ses ve ısı yalıtımı, çevre koşulları, yangın ve deprem önlemleri düşünülerek projelendirilen yapılar, tek ve çok katlı binalar olarak tasarlanıyor. Farklı kullanım amaçlarına ve yaşam tarzlarına uygun üretilen prefabrik konutlar, cazip fiyat seçenekleri sunarak ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Tek katlı, villa ya da yalı gibi farklı mimari özelliklerle tasarlanan prefabrik evlerden bir tanesine sahip olmanız için birçok neden bulunuyor. Doğayla uyumlu bir prefabrik ev satın almanızı sağlayacak 10 nedeni dikkatlice inceleyebilirsiniz.

Beton Prefabrik, Çelik Prefabrik ve Ahşap Prefabrik Arasındaki Farklar

Prefabrik evler üç farklı materyalden yapılmaktadır. Bunlar; beton prefabrik, çelik prefabrik ve ahşap prefabrik. Bu 3 ayrı prefabrik çeşidi arasındaki farklılıklar neymiş bir göz atalım.