Blog

Hatay - Antakya Çelik Ev (Prefabrik)

Eğitime ve gelişmeye önem veren Mans Group sektörle ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaktadır.

Hatay - Antakya Çelik Ev (Prefabrik)

Son yıllarda prefabrik ve çelik konstrüksiyon ev ile benzer nitelikteki yapılara olan ilgi hızla artmış durumda hatta şöyle ki özellikle büyük şehirlerde yaşayan orta ve üst gelir grubundaki insanların tercihleri memleketlerinde bulunan araziler veya arsaları için hayallerindeki gibi bir prefabrik ev yaptırıyorlar diyebiliriz.
 
Her ne kadar prefabrik ev desek de aslında işin teknik boyutu biraz daha farklı. Bu konuda edindiğimiz bilgilere göre prefabrik yapılar inşa edilirken niteliğine ve projesine göre kullanılan malzeme çeşitliliği de bir hayli artıyor. Genel olarak halk arasında prefabrik ev olarak bilinse de tek katın üzerine çıkıldığında bu yapılar çelik malzeme kullanılarak inşa ediliyor. Bu şekilde oluşturulan yapılara ise çelik ev veya çelik konstrüksiyon ev ismi veriliyor.
 
Şöyle bir piyasa araştırmasına çıktığınızda hayalinizdeki ev için fiyat sorduğunuzda çok değişken fiyatlarla karşılaşmak mümkün. Bizde bu konuyu biraz daha derinlemesine ele almak için Hatay 'da prefabrik denilince akla gelen firmalardan ilki olan MANS GROUP PREFABRİK’e sorduk. Kendilerinden edindiğimiz bilgiye göre prefabrik yapı sektöründe fiyatı etkileyebilecek pek çok teknik husus bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise projeden projeye farklılık gösterebilen yalıtım ve iç dekorasyon malzemeleri olarak karşımıza çıkıyor. En basitinden edindiğimiz bilgiye göre yalıtım malzemesi arasındaki kalite farkı sebebiyle bile 3-5bin TL lik fark oluşabiliyor. Üstelik yeri gelmişken hemen söyleyelim prefabrik ofis modelleri ile ev dışında ofis ihtiyacı olan firmalar bile tercihlerini bu ürünlerden yana kullanıyor.
 
Prefabrik ev veya çelik ev yaptırmayı düşünenler için edindiğimiz bilgiye göre kesinlikle teklif alırken yapıda kullanılacak malzemelerin teknik detaylarını alarak fiyat araştırma yapılmasını MANS GROUP PREFABRİK yetkilileri öneriyor. En sağlıklı teklifin de ancak bu şekilde alabileceğini belirten yetkililer, prefabrik düşüncesi olanların da mutlaka kendileri ile görüşmelerini, görüşmeden karar vermemelerini tavsiye ediyor.