Terrazzo

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Terrazzo

Terrazzo Nedir?
 
İkinci Dünya savaşı zamanlarında gelişen savaş ekonomisi ve bilgisi ile çok hızlı gelişen kimya sektörünün yeni malzemeler ve bağlayıcılar keşfetmesi sonucu, inşaat sektörü de çok hızlı bir gelişime tanık olmuştur. Bu kimyasal gelişmenin inşaat sektörüne belki de en büyük etkilerinden biri epoksi bağlayıcının keşfedilmesi olmuştur.
 
Epoksi bağlayıcılar, konvensiyon çimento esaslı bağlayıcılara göre çok daha uzun ömürlü ve hızlı bir çözüm sunduğundan, bu hızlı gelişime çok büyük etkisi olmuştur. Terrazzo zemin kaplama sistemleri de yaklaşık 500 yıllık geçmişi olan konvensiyonel çimento esaslı mozaik kaplamayı güncel teknoloji ve bilimle birleştirerek çok daha uzun ömürlü ve avantajlı bir kaplama haline getirmiştir.
 
Terrazzonun Avantajları
 
Maliyet Avantajı! Terrazzo uygulaması sonrasında temizlik, geleneksel kaplamalara göre çok daha ucuz ve kolay yapılmaktadır. Bu da yoğun yaya trafiğin yaşandığı mahallerde genel gider avantajı yaratır.
Uzun ömürlüdür! Terrazzo istenilen renk ve özelliğini asgari 40 yıl korur. Bu sayede tamirat ve yineleme maliyetlerini minimuma indirir.
Sınırsız dizayn! Terrazzo siz sadece hayal edin. İstediğiniz tüm renkler ve tüm tasarımları yeri dökmek bizim işimiz.
Terrazzo çevrecidir! Solvent içermeyen kimyasal bağlayıcıler ile geri dönüşüm taşları birleştirerek atıl durumdaki taşlar kullanılmaktadır.
 
Nerelerde Kullanılır?
 
Alışveriş Merkezleri
Havalimanları
Hastaneler
Restaurant ve Kafeler
Dekoratif Ofisler
Mağazalar
Yoğun yaya trafiğinin yaşandığı tüm mahaller