PVC Boru

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

PVC Boru

Pvc Boru Çeşitleri
Her türlü mimari yapıya uyum sağlaması nedeni ile sık sık tercih edilen PVC boru çeşitleri, atık suyun bina dışına çıkarılmasına yardımcı oluyor.  
 
Pvc Boru Çeşitleri Nelerdir?
Plastik boru çeşitleri yaygın bir biçimde kullanılırken farklı özellikleri ile dikkat çekiyor. PVC boru çeşitleri arasında 50, 70, 100 ve 500 mm'lik seçenekler bulunuyor. PVC boruların çaplarında olduğu kadar boylarında da farklılık olduğu görülüyor. Böylece ürünler çeşitli ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabiliyor.
 
Tesisat malzemlerinin temelini oluşturan PVC boruları hafif yapıları sayesinde işçilikleri de oldukça kolay oluyor. Pimaş PVC boru modellerinin kimyasal maddelere karşı da dayanıklığı güçlü olmakla birlikte uzun yıllar verimli bir biçimde kullanılabiliyor.
 
Pvc Boru Çapları Nasıldır?
PVC boru ölçüleri çeşitlilik gösteriyor. Ürünlerin boyları 150 mm, 250 mm, 1000 mm ve 3000 mm gibi ölçülere sahip olmakla birlikte çaplarında ise en az 50 mm'den başlıyor. PVC ürünlerde daha uzun ebatlara ihtiyaç olması halinde borular genellikle birbirine muf yardımıyla bağlanıyor.
 
PVC boruların aralarından boru çıkarmak ise oldukça zordur. Fakat zorunlu hallerde parça çıkarma işlemi yapılabilirken bu işlem esnasında her iki taraftan da muf ve kayar maşon kullanılması kaliteli bir sonuç için uygun oluyor.
 
Pvc Boru Ek Parçaları Nelerdir?
PVC boru modellerinin yanı sıra boru parçalarının eklenmesi esnasında da conta kullanılması gerekiyor. Boru çeşitleri arasında yatay seçeneklerin yanı sıra düşey seçenekler de yer alıyor. Maşon gibi ek parçalar borularda sızdırmazlık sağlıyor.
 
Tesisat malzemeleri kategorisinde yer alan PVC boru çeşitlerinin ek parçaları arasında PVC adaptör, kapak vidası, redüksiyon ve kırılmaz dirsek de bulunuyor. Kullanım alanlarına göre tasarımlarda kolaylık sağlayan ek ürünler, rahat bir bağlantı avantajı sağlıyor. Paslanma yapmayan ürünler aynı zamanda soğuk hava şartlarına karşı da dayanıklıdır.
 
Hatay PVC Boru Fiyatları
PVc boru çapları ve ebatları ürünlerin fiyatlarında da belirleyici özelliğe sahiptir. Fiyat farklılıkları olsa da Hatay'da PVC borularda kaliteden ödün verilmiyor.