Tezgah Mengenesi

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Tezgah Mengenesi

Mengene çeşitleri, özellikleri dahilinde farklı kullanım biçimlerine sahip. Kaynak yapımından delme işlemlerine kadar pek çok yerde sabitleme için kullanılan ürünlerin kullanımı da oldukça kolay. Masa mengenesi kullanılırken ürünün sağlamlığını kontrol etmekte yarar bulunuyor. Ürünü kullanmaya başlamadan önce vidanın açılmış olması gerekiyor.
 
Vidayı sondan ayırdıktan sonra mengenenin ağzı uygun biçimde açılmalıdır. Çalışılacak olan parçayı ise açılan ağza yerleştirmeniz gerekiyor. Çıkardığınız vidayı yeniden yerleştirerek sıkıştırma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Farklı ebatlara sahip işkenceler ile verimi artırabilirsiniz.
 
İşkence ve Mengene Aletlerinin Kullanım Alanları
Vida esasına göre çalışan mengene aletleri, parça sıkıştırma işlemlerini kolaylaştırması bakımından pek çok alanda sık sık kullanılıyor. Tezgaha mengene bağlanmasının imkansız olduğu durumlarda ise işkence aletleri tercih ediliyor. İşkence aletleri, hemen hemen aynı görevi üstleniyor.
 
İki yüzeyin birbirine tutunması esnasında basınç uygulayan işkence aletleri, marangozlukta vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Mini işkence ise pratik bir kullanım alanı elde etmek bakımından işlevsel yönü ile öne çıkıyor. Ürünlerin uyguladığı basınç ise özelliklere bağlı olarak değişiyor. Bir işkence 15 kg'a kadar basınç uygulayabilir.