Yönlendirme Levhaları

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yönlendirme Levhaları

Yönlendirme Levhaları Ne İşe Yarar?
Söz konusu yönlendirme levhaları olduğu zaman özellikle iş güvenliği açısından büyük ölçüde katkı sağladıklarını söylemek mümkün. Yönlendirme ve iş güvenliği levhaları, özellikle inşaat alanlarında ve şantiyelerde sıklıkla başvurulan güvenlik önlemleri arasında başta gelir. Acil çıkış tabelaları, yangın ihbar talimat levhaları ve farklı uyarı talimatları içeren dubalar, inşaat alanlarında sıklıkla rastlayabileceğiniz yönlendirme levhaları arasında yer alır. Bu tip yönlendirme levhaları özellikle tehlike arz eden işlerde çalışan işçiler için hayati önem taşımaktadır. Örneğin bir inşaat işçisi acil bir durum söz konusu olduğunda bulunduğu alanı nereden terk etmesi gerektiğini çok iyi bilmelidir, bu nedenle de kırmızı veya yeşil gibi canlı ve dikkat çeken renklerdeki acil çıkış veya exit tabelaları görünür şekilde alanda yerleştirilmiş olmalıdır. Bahsi geçen bu tehlikeli işlerin gerçekleştirildiği sahalarda bu tip uyarı levhalarının bulunması yasa gereği zorunludur.
 
Uyarı Levhaları Nerede Kullanılır?
Yönlendirme ve uyarı levhaları ile karşılaşabileceğiniz tek yer yalnızca inşaat sahaları ya da tehlikeli iş alanları değildir. Alışveriş merkezleri, ofisler ve hastaneler de aslında bolca uyarı levhası barındırmakta. Toplumsal hizmete açık olan binalarda, tıpkı inşaat alanlarında olduğu gibi, acil çıkış levhalarının bulundurulması mecburidir. Bununla birlikte yeni deprem yönetmeliği ile birlikte plaza, hastane, site ve benzeri yapılarda acil durum toplanma yeri levhalarının da bulundurulması zorunlu hale getirilmiştir. Kanunen zorunlu olan alanların dışında pek çok birey de uyarı levhaları kullanımı konusunda bilinçlenerek kişisel alanlarında da bu levhaların kullanımına başvurmaya başlamıştır. Özellikle köpek gibi saldırma ihtimali olan hayvanların beslendiği evlerde sıklıkla 'Dikkat Köpek Var' tabelası ile karşılaşmanız mümkün. Bunun yanı sıra toplu taşıma araçlarında reklam yerleştirme amaçlı kullanılan plastik tabanlı çerçeve modelleri de yine yönlendirme levhaları arasında bulabileceğiniz ürünler arasında.