Zımpara Makineleri

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Zımpara Makineleri

Zımpara Makinesi Nedir? 
 
Küçük zımpara kağıtları ile uzun uğraşlar sonucunda pürüssüz bir ortam elde etmek zordur. Ama zımpara makineleri ile birlikte kolayca çok daha az uğraş ile birlikte bir yeri pürüssüz hale getirmek çok daha kolay hale geldi. Yüzeylerin daha pürüzsüz işlenmesi için kullanılan talaş kaldırmaya yarayan el aletidir. Makinenin dönen ve talaş kaldıran kısmına bu makineler için özel üretilmiş band veya yuvarlak zımpara kağıtları takılır.
 
Taşınabilir ve elde kullanılanlar için havalı ve elektrikli olmak üzere iki çeşittir.
 
Havalı olan tipleri elektrikli olanlara göre daha pahalıdır. Ancak metal parçaların zımparalanması için elektrikli olanlara göre daha iyi performans sağlar. Çünkü metal zımparalanırken kalkan talaşlar elektrikli olanlara kısa devre yaptırıp bobinleri yakmaktadır. Zımpara makinelerinin el tipi birde sabit tipi olanları mevcuttur. El tipi olanlar hareketli taşlama ve büyük yüzeyler için idealdir.